Loading…

Afro 20 mijë aplikacione nga diaspora janë dërguar deri tani në KQZ

  • 15/01/2021 | 17:38

Afro 20 mijë aplikacione nga diaspora janë dërguar deri tani në KQZ

Në mbledhjen e sotme Komisioni Qendror të Zgjedhjeve ka njoftuar për procesin e aplikimit të votuesve nga diaspora.

Në bazë të të dhënave të publikuar, deri tani në adresën zyrtare të KQZ-së kanë arritur rreth 20 mijë aplikacione.

Ndërsa, janë shqyrtuar 3.455 aplikacione për regjistrim.

Kurse, të miratuara janë 2249 aplikacione.

KQZ-ja ka bërë të ditur se 431 aplikacione duhet të dërgojnë dokumente shtesë me qëllim të miratimit.

Ndërsa, deri në orën 12:00 të ditës së sotme janë 16.386 e-maila të pahapura.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë