Loading…
Afrohet koha e seancës, deputetët nisin të futen në Kuvend
  • 20/03/2018 | 15:38

Afrohet koha e seancës, deputetët nisin të futen në Kuvend

Kur kanë mbetur më pak se gjysmë ore nga koha kur është paraparë të nis seanca për ratifikimin e Demarkacionit me Malin e Zi.


Tani është parë teksa futet në objektin e Kuvendit deputeti i PDK’së, Hajdaq Beqa, shkruan gazetametro.net.

Edhe disa deputetë të tjera janë parë me herët në Kuvend, e disa prej tyre edhe kanë mbajtur mbledhje para seancës.

Ndërkohë, partitë politike janë takuar në orën 15:00 për t’u bërë konsultimet e fundit para nisjes së vazhdimit të seancës.

E çështja e numrave akoma po mundon kabinetin qeveritar, pasi lëvizja e disa votave ka krijuar pasiguri, në kohën kur Lista Serbe nuk e ka konfirmuar votën.

Ndryshe, më herët një nga partenerët qeveritar, Fatmir Limaj, u shpreh i bindur se Demarkacioni do të kalojë sot./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë