Loading…

Agim Ademi dërgohet në mbajtje për 48 orë, dyshohet për këto vepra penale

  • 22/03/2023 | 14:21

Agim Ademi dërgohet në mbajtje për 48 orë, dyshohet për këto vepra penale

Kryetari i Federatës së Futbollit të Kosovës (FFK), Agim Ademi është arrestuar për 48 orë nga Policia e Kosovës.


Agim Ademi ishte intervistuar sot nga Policia e Kosovës, ndërsa është ndaluar për 48 orë.

“Prokurori i Shtetit ka lëshuar aktvendim mbi ndalimin e Kryetarit të Federatës së Futbollit të Kosovës, për shkak të dyshimit të kryerjes së veprave penale “Keqpërdorimi i besimit”, nga neni 330 dhe “Shmangie nga tatimi”, nga neni 307 të KPRK-së. I njëjti me urdhër të Prokurorit të Shtetit është dërguar në mbajtje në kohëzgjatje prej 48 orësh, derisa në koordinim me Policinë janë duke u ndërmarrë veprime hetimore lidhur me këtë çështje penale”, thuhet në njoftimin e Prokurorisë Themelore në Prishtinë.

Dje gjatë ditës ishte intervistuar edhe zyrtari financiar i FFK’së, Agim Gashi.

Vetëm para disa ditësh, Agim Ademi ishte shpallur i pafajshëm nga akuzat për detyrim. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë