Loading…

Agim Bahtiri edhe këtë dimër nuk i lë bizneset të punojnë më shumë se deri në ora 21:00

  • 15/10/2019 | 17:04

Agim Bahtiri edhe këtë dimër nuk i lë bizneset të punojnë më shumë se deri në ora 21:00

Komuna e Mitrovicës njofton se edhe këtë vit gjatë sezonës së dimrit, orari i punës do të jetë nga ora 08:00-21:00, dhe të dielave deri në ora 11:00, shkruan Gazeta Metro.


Komuna e Mitrovicës edhe këtë vit u ka rikujtuar bizneseve afariste për rregulloren e orarit të punës.

Drejtoria për Inspekcion ka urdhëruar të gjitha subjektet afariste se gjatë sezonës së dimrit, orari i punës do të jetë 08:00-21:00 dhe të dielave deri në ora 11:00.

Madje në rregullore thuhet se në ditët festive nuk do të ketë punë.

Periudha dimërore fillon me datën 01.11.2019 dhe zgjatë deri më 31.03.2019./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë