Loading…

Agim Veliu flet si Ministër i Brendshëm: Ka disa premtime për qytetarët

  • 04/06/2020 | 18:20

Agim Veliu flet si Ministër i Brendshëm: Ka disa premtime për qytetarët

Agim Veliu i LDK’së sot edhe zyrtarisht ka pranuar detyrën si Ministër i Puënve të Brendshme, ku premtoi angazhim dhe përmbushje të detyrave, shkruan Gazeta Metro.


Përmes një shkrimi në rrjetin social Facebook, Veliu ka thënë se do të punojë për luftë ndaj krimit e korrupsionit, si dhe për siguri në vend.

Shkrimi i plotë:

Rikthim në punë për të vazhduar angazhimin dhe përmbushjen e detyrave në zbatim të programit të Qeverisë së Kosovës.

Mbetem fuqishëm i vendosur për të punuar fort në arritjen e synimeve për Kosovën, vend i qetë dhe i sigurtë, për luftë pa kompromis ndaj krimit dhe korrupsionit dhe për arritjen e objektivave të vendit tonë për të siguruar anëtarësim të Kosovës në mekanizmat ndërkombëtarë dhe liberalizimin e vizave për qytetarët tanë. Na priftë e mbara./gazetametro.net

Rikthim në punë për të vazhduar angazhimin dhe përmbushjen e detyrave në zbatim të programit të Qeverisë së…

Posted by Agim Veliu on Thursday, 4 June 2020

 

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë