Loading…

Agjencioni Kundër Korrupsion po kontrollon pasurinë e Kelmendit

  • 08/12/2016 | 08:42

Agjencioni Kundër Korrupsion po kontrollon pasurinë e Kelmendit

Agjencioni Kundër Korrupsion po kontrollon pasurinë e Ramiz Kelmendit

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Ramiz Kelmendi është në grupin e njëzetë përqindëshit të personave që u kontrollohet pasuria pasi që e kanë deklaruar atë në Agjencionin Kundër Korrupsion.

Këtë e ka bërë të ditur kryetari i AKK-së, Shaip Havolli, duke thënë se pas kontrollit të pasurisë mund të flasin për konflikt të interesit, pasi udhëheq një kompani shumë të madhe ekonomike, transmeton Koha.net.

“Është duke u trajtuar pasuria e tij. Pasi të bëhet kontrolli i pasurisë ekipi përkatës, ai e dërgon këtë te divizioni i konfliktit të interesit. Nëse ka konflikt interesi, atëherë e njoftojmë që për 15 ditë duket të hiqet nga konflikti, përndryshe fillon procedura ligjore kundër tij”, ka thënë Havolli, teksa ka thënë se asgjë nuk është konkrete.

 

shtepiaa

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë