Loading…

Agjenda e Kombëtares së Kosovës para dy ‘finaleve’ për ‘Euro 2020’

  • 08/11/2019 | 20:16

Agjenda e Kombëtares së Kosovës para dy ‘finaleve’ për ‘Euro 2020’

Federata e Futbollit e Kosovës ka publikuar agjendën për dy ndeshjet e muajit nëntor, që ‘Dardanët’ do t’i zhvillojnë në udhëtim me Çekinë dhe në stadiumin ‘Fadil Vokrri’ me Anglinë.


Kombëtarja e Kosovës gjatë këtij muaji do t’i zhvillojë dy ndeshjet e fundit të kualifikimeve për Euro 2020.

Më 14 nëntor, Dardanët do të paraqiten në “Doosan Arena” në Plzen, ku do të përballen me rivalin e drejtpërdrejt për kualifikim në Evropian, Çekinë, derisa tri ditë më pas në stadiumin “Fadil Vokrri” do të jenë mikpritës të Anglisë.

Federata e Futbollit e Kosovës ka publikuar agjendën për dy ndeshjet e muajit nëntor, më poshtë e gjeni agjendën e stërvitjeve dhe aktiviteteve të Kombëtares së Kosovës dhe Kombëtareve të Çekisë dhe Anglisë për këto dy ndeshje.

11 nëntor, 2019
11:00 – Konferencë për media – Bernard Challandes (hotel Emerald)
18:00 – Stërvitja e Kombëtares së Kosovës (stadiumi ‘Fadil Vokrri’)

12 nëntor, 2019
18:00 – Stërvitja e Kombëtares së Kosovës (stadiumi ‘Fadil Vokrri’)

13 nëntor, 2019
“Doosan Arena”, Plzen
15:45 – Konferenca e Çekisë
16:30 – Stërvitja e Çekisë, e hapur në 15 minutat e para
17:30 – Konferenca e Kosovës
18:00 – Stërvitja e Kosovës, e hapur në 15 minutat e para

14 nëntor, 2019
20:45 – Ndeshja Çeki – Kosovë

15 nëntor, 2019
18:00 – Stërvitja e Kombëtares së Kosovës (stadiumi ‘Fadil Vokrri’)

16 nëntor, 2019
17:15 – Konferenca e Kosovës
18:00 – Stërvitja e Kosovës, e hapur në 15 minutat e para
19:30 – Konferenca e Anglisë, hotel Emerald

17 nëntor, 2019
18:00 Ndeshja Kosovë – Angli

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë