Loading…

Agjenti i Davies përmend ‘kaosin’ në Bayern, vihet në dyshim kontrata e re

  • 30/05/2023 | 16:32

Agjenti i Davies përmend ‘kaosin’ në Bayern, vihet në dyshim kontrata e re

Mbrojtësi i Bayern Munichut do e shtyjë nënshkrimin e kontratës me klubin e tij aktual për shkak të situatës ‘katotike’, sipas agjentit të tij, transmeton Gazeta Metro.


Kampionët aktualë të Bundesligës kanë bërë ndryshime të mëdha në strukturën e klubit, duke shkarkuar shefin ekzekutiv Oliver Kahn dhe drejtorin sportiv Hasan Salihamidzic.

Për këtë arsye, agjendi i Alphonso Davies, Nedal Huoseh ka thënë se do të presë deri në vitin 2024 për të parë stabilitetin e Bayernit për të nënshkruar një kontratë të re.

“Është një kohë kaotike në Bayern Munich”, tha agjenti i Davies, Nedal Huoseh për gazetën gjermane BILD.

“Nuk jam i sigurt se çfarë po ndodh dhe me kë do të flasim. Duket se ka shumë paqëndrueshmëri dhe pasiguri për drejtimin e klubit. Real Madrid është një nga skuadrat e para që ka shprehur interesim për Davies në emrat e lojtarëve që synon të transferojë së bashku me Jude Bellingham dhe Kylian Mbappe, raporton Sky News. Kanadezi i ishte bashkuar klubit të Bayernit në vitin 2018 dhe që atëherë pati një paraqitje të jashtëzakonshme, padyshim që mbrojtësi është objektiv edhe për klubet e tjera, gjë që mbetet për t’u parë në të ardhmen./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë