Loading…

AGK e shqetësuar nga të gjeturat e Raportit të Progresit

  • 09/11/2016 | 18:13

AGK e shqetësuar nga të gjeturat e Raportit të Progresit

Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës ka reaguar me anë të një komunikate për media pas vërejtjeve që u dhanë në Raportin e Progresit të BE-së rreth lirisë së shprehjes dhe të mediave në Republikën e Kosovës.

AGK-ja shprehu shqetësimin e tij rreth të gjeturave të Raportit, veçanërisht me gjendjen e lirisë së shprehjes në Kosovë dhe me ambientin në të cilin punojnë gazetarët.

Në komunikatë thuhet se BE-ja në Raport ka paraqitur probleme për të cilat Asociacioni i Gazetarëve e ka ngritur vazhdimisht zërin dhe me këtë rast kërkuan angazhim të menjëhershëm nga institucionet e shtetit për përmirësim të situatës. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë