Loading…

Agron Mustafa: E marr përgjegjësinë për kontratën e dytë me Devollët

  • 08/05/2018 | 21:26

Agron Mustafa: E marr përgjegjësinë për kontratën e dytë me Devollët

Ish-kryeshefi i Telekomit të Kosovës, Agron Mustafa, ka thënë se e merr përgjegjësinë për marrëveshjen, që sot është bërë publike.


“Për marrëveshjen e dytë, e marr përgjegjësinë, me stafin menaxhues”, është shprehur Mustafa në “Pressing”, teksa ka mbrojtur marrëveshjen që ka nënshkruar në emër të Telekomit me Milot Gjikollin, në emër të Z-Mobile.

“Jam shumë i bindur, dhe besoj që kam vepruar në harmoni të plotë me ligjin”, ka thënë Mustafa, duke folur më tej për marrëveshjen me kompaninë në pronësi të familjes Devolli.

I pyetur se pse nuk është bërë publike kjo kontratë, ai është përgjigjur: “Është e paraparë me nen të veçantë që është sekret afarist. S’mund të publikohet pa aprovimin e të dy palëve”.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë