Loading…

Ahmeti për ‘Darkën e Lamës’: Me karriga të sanës e sofra në mes të pandemisë me 100 mysafirë

  • 26/10/2021 | 13:39

Ahmeti për ‘Darkën e Lamës’: Me karriga të sanës e sofra në mes të pandemisë me 100 mysafirë

Kryetari i Prishtinës Shpend Ahmeti, ka kritikuar organizimin e mbrëmshëm për ‘’Darkën e Lamës’’ derisa masat rreth pandemisë vazhdojnë të jenë në funksion, shkruan Gazeta Metro.


Ahmeti, përmes një postimi në Facebook tha se kjo darkë u organizua me 100 mysafirë në mes të masave, e në kohën e ngritjes së çmimeve.

‘’ Me karriga të sanës (kashtes) e sofra, në Emerald,

në masa të pandemisë, me rreth 100 mysafirë,

në kohen e ngritjes së çmimeve, pak soladirizim me qytetarët me bukë e kripë e… ‘’, shkroi Ahmeti.

Ai kujtoi se ‘Darka e Lamës’ zakonisht organizohet si falendërim për të mirat bujqësore gjatë vitit, dhe si solidarizim I fshatatarëve për njëri tjetrin.

Postimi i plotë:

Me karriga të sanës (kashtes) e sofra, në Emerald,

në masa të pandemisë, me rreth 100 mysafirë,

në kohen e ngritjes së çmimeve, pak soladirizim me qytetarët me bukë e kripë e…

P.S.

Lama – vend i rrafshët në fshatrat malor – Emeraldi

Darka e Lamës – falenderim për të mirat bujqësore gjatë vitit dhe solidarizim dhe reciprocitet i fshatarëve për njani tjetrin, sikurse ishte edhe pamja mbrëmë./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë