Loading…

Ahmeti: Prishtina në fazën e dytë të ndriçimit publik

  • 06/12/2016 | 10:03

Ahmeti: Prishtina në fazën e dytë të ndriçimit publik

I pari i komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti nga Lëvizja Vetëvendosje përmes një publikimi të bërë në rrjetin social Facebook ka bërë të ditur se tashmë ka filluar faza e dytë e zgjerimit të ndriçimit publik në kryeqytet, shkruan gazetametro.net

Ndërsa, gjithsej gjatësia e rrjetit të ndriçimit është 20.5 kilometra.

Ahmeti tutje ka bërë të ditura rrugët si dhe vendbanimet në të cilat është shtrirë rrjeti i ndriçimit, që janë si vijon:

Fshati Rimanishtë, Fshati Sharban, Fshati Besi ,Shala e Bajgorës, Beteja e Kosharë, Tabet e Llapashticës, Rrugët; Petro Marko, Tomorri, Preveza, Prapa Shkollës Normale Ruga Dr.Shpëtim Robaj, Fshati Grashticë,Lagja Kelmendi Rr. Dëshmorët e Marecit, Rruga Agim Çela, Matiqan – rruga Papa Gjon Pali, Matiqan deri tek Qeshmja Zllatar+Dabishefc-lagja Hasimi, Mati II Vazhdim, Xhavit Ahmeti-rruget lidhëse, Rruga Agim Hajrizi, Qendra E Mjekësisë Familjare, Mati 1 Shkolla Pavarësia dhe rrugë lidhëse, Parkingu Tek Santea, Te Termokosi, dhe  Parkingu dhe Parku i vjetër në Dardani, Parkingjet  në Ulpianë , Dardania, Rrugët; Faik Konica, Naim FRashëri, Nexhmi Mustafa./gazetametro.net

ndriqimi-1

ndriqimi-2

ndriqimi-ballina

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë