Loading…

Ahmeti propozon testin PISA për Qeverinë

  • 08/12/2016 | 11:56

Ahmeti propozon testin PISA për Qeverinë

Testi i kryer nga PISA, program ky që merret me vlerësimin e nxënësve  tregoi  se nxënësit e Kosovës qëndrojnë më së keqi në Ballkan me dije dhe njohuri.

Mirëpo, i pari i Prishtinës, Shpend Ahmeti siç duket mendon që përveç nxënësve një testi të tillë duhet t’i nënshtrohen edhe deputetët, ministrat, zëvendës ministrat si dhe kryetarët e komunave të vendit tonë, shkruan gazetametro.net

“A bën që çdo deputet, ministër, zv. ministër, e kryetar komune ti nënshtrohet PISA testit?”, ka shkrur sot Ahmeti në një publikim të bërë në rrjetin social Facebook. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë