Loading…

Ahmeti: SHBA’ja asnjëherë s’ka kërkuar që Asociacioni të jetë shtet brenda shtetit

  • 06/08/2022 | 20:35

Ahmeti: SHBA’ja asnjëherë s’ka kërkuar që Asociacioni të jetë shtet brenda shtetit

Analisti dhe gazetari Arben Ahmeti ka vlerësuar se Shtetet e Bashkuara të Amerikës (SHBA) asnjëherë nuk kanë kërkuar që Asociacioni i komunave të Kosovës të jetë shtet brenda shtetit, shkruan Gazeta Metro.


Në profilin e tij në Facebook, Ahmeti ka shkruar se Kosovës asgjë e keqe nuk i vije prej SHBA’së.

Ai ka thënë se asnjëherë ShBA nuk ka kërkuar shtet në formë asociacioni brenda Kosovës.

“Asnjëherë ShBA nuk ka kërkuar shtet në formë asociacioni brenda Kosovës. As atëherë kur politika jonë për një grusht votash i thonin Zajednicë. Nuk e kërkon as tash. Asnjë e keqe nuk na vijë nga Shtëpia e Bardhe. Duhet unitet, lidership dhe marrëveshje përfundimtare. Shtëpia e Bardhe është adresa”, ka shkruar Ahmeti. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë