Loading…

Ahmeti: Thaçi është president për shkak të LDK’së

  • 18/09/2018 | 22:58

Ahmeti: Thaçi është president për shkak të LDK’së

Kryetari i Prishtinës dhe njëherësh edhe i PSD’së, Shpend Ahmeti, ka paraqitur qëndrimin në lidhje me zhvillimet e fundit në vend.


Ahmeti, në një debat në RTV Dukagjini, ka kritikuar VV’në se po kërkon ta margjinalizojë partinë e tij, transmeton gazetametro.net

Kjo pasi tha se PSD nuk ka marrë ndonjë ftesë nga Vetëvendosje për protestën që po organizohet kundër Thaçit.

Megjithatë, ai ka thënë se janë të gatshëm për bashkëpunim opozitar.

Ahmeti gjithashtu fajëosoi LDK’në së Thaçi është president, duke thënë se kjo parti ka përgjegjësi të madhe që ai është në krye të vendit. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë