Loading…

Ajaxi kërkon Bergwijn

  • 08/12/2021 | 16:35

Ajaxi kërkon Bergwijn

Steven Bergwijn mund të rikthehet në Holandë gjatë janarit.


Sipas gazetës sportive holandeze, De Telegraaf, Ajax do ta kërkon që në janar sulmuesin anësor të Tottenhamit, Steven Bergwijn.

24 vjeçari është duke vuajtur për të gjetur formën në Angli, ku ka shënuar vetëm katër gola në 62 ndeshje.

Ai nuk po ka minutazhën e duhur në fushë as pas ardhjes se Antonio Contes.

Ajaxi, i cili ka arritur në fazën e 1/8-ës së finales në Ligën e Kampionëve duke i fituar të gjitha ndeshjet në grup i kanë ofruar rikthim Bergwijnit në Holandë ku do të mund të luajë titullar në ekipin e kryeqytetit holandez.

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë