Loading…

Ajri në Prishtinë, më i ndoturi në botë (Foto)

  • 28/01/2017 | 21:51

Ajri në Prishtinë, më i ndoturi në botë (Foto)

Në faqen që bën monitorimin e ndotjes së ajrit në kohë reale në kryeqytete të shteteve dhe rajoneve, Prishtina edhe sot, në këto çaste, del të jetë më e ndotura në botë..


Sipas faqes, Indeksi i Cilësisë së Ajrit (AQI) është në vlerën 413. Ndërkaq, vlerësimi i ajrit për vlerat e këtij indeksi është si vijon: 0 deri 50 (e mirë), 51 deri 100 (mesatare), 101 deri 150 (e pashëndetshme për grupet e ndjeshme), 151 deri 200 (e pashëndetshme), 201 deri 300 (shumë e pashëndetshme) dhe 301 deri 500 (e rrezikshme), raporton Telegrafi.

Pra, ndotja e ajrit në Prishtinë është në rrezikshmërinë e lartë dhe pothuajse dy herë më i ndotur se Katowica në Poloni e Karaçi në Pakistan.

ndotje_1485636198-6574636

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë