Loading…

AKP’ja pranon 121 oferta për shitjen e 183 aseteve

  • 21/08/2019 | 19:43

AKP’ja pranon 121 oferta për shitjen e 183 aseteve

Agjencia Kosovare e Privatizimit (AKP) ka pranuar 121 oferta për shitjen e 183 asteve të ndërmarrjeve publike, transmeton Gazeta Metro.


Të gjitha këto asete do të privatizohen përmes metodës së shitjes përmes likuidimit, raporton Ekonomia Online.

Agjencia Kosovare e Privatizimit është e ngarkuar për të privatizuar Ndërmarrjet Shoqërore në Kosovë përmes metodës së spin-off-it dhe likuidimit./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë