Loading…

AKR në koalicion me Vetëvendosjen

  • 09/12/2016 | 14:45

AKR në koalicion me Vetëvendosjen

Aleanca Kosova e Re në Mitrovicë do të lidh marrëveshje koalicioni me Lëvizjen Vetëvendosje.


Ky nënshkrim i marrëveshjes do të bëhet sot në orën 17:00 në ambientin e Komunës së Mitrovicës.

Ky njoftim jepet nga zyra për informim në komunën e Mitrovicës, ku thuhet se kjo marrëveshje pritet të jetë e qëndrushme deri në qeverisjen komunale në zgjedhjet e ardhshme.

Kujtojmë se me AKR-në në Mitrovicë në koalicion ishte Lidhja Demokratike e Kosovës, por ky koalicion morri fund dy ditë më parë./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë