Loading…

AKR nuk e voton Fehmi Kupinën, ka tri kërkesa

  • 05/01/2022 | 12:05

AKR nuk e voton Fehmi Kupinën, ka tri kërkesa

Aleanca Kosova e Re ka kërkuar tri drejtori nga LDK-ja për të hyrë në koalicion qeverisës, shkruan Gazeta Metro.


AKR-ja ka kërkuar Drejtorinë e Sportit, Bujqësisë dhe atë të Parqeve.

Kujtojmë, që Fehmi Kupina i Lidhjes Demokratike të Kosovës, i ka marrë 25 vota pro për kryesues të Kuvendit Komunal të Prishtinës, edhe në raundin e dytë.

Në votim kanë marrë pjesë 14 asamblistët e LDK-së, nëntë të PDK-së dhe nga një i Nismës dhe Lëvizjes për Bashkim.

Nga salla janë larguar AKR-ja dhe AAK-ja./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë