Loading…

AKR qysh sot e gatshme për zgjedhje

  • 04/11/2016 | 13:52

AKR qysh sot e gatshme për zgjedhje

Aleanca Kosova e Re ka paralajmëruar se nuk do ta mbështesë reformën zgjedhore nëse ajo bëhet vetëm për blerje kohe.

Përfaqësuesi i këtij subjekti Korab Sejdiu, në takimin e thirrur nga presidenti Thaçi ku po diskutohet për reformën zgjedhore, ka theksuar se AKR është e gatshme që sot për zgjedhje.

Ai ka shtuar se AKR qëndron për një reformë gjithëpërfshirëse si në nivelin qendror por edhe lokal, si dhe që presidenti të zgjidhet nga qytetarët.

Sejdiu ka theksuar pastaj se vendi ka nevojë për zgjedhje dhe se ato duhet mbajtur sa më shpejt.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë