Loading…

AKR’ja 200 milionë euro për Drenasin

  • 02/12/2016 | 13:59

AKR’ja 200 milionë euro për Drenasin

Kandidati për kryetar të Drenasit, nga Aleanca Kosova e Re, Elmi Thaçi ka premtuar 200 milionë euro investime në afatin brenda katër vitesh në Drenas.

“Drenasi do të përfitojë 200 milionë euro investime, për 4 vitet e ardhshme nga ana e AKR-së”, ka thënë Thaçi.

Ai ka thënë se ndonëse këto zgjedhje vlejnë vetëm për disa muaj, pasi janë të jashtëzakonshme e zgjedhjet e rregullta do të mbahen në vitin e ardhshëm.

Një premtim të tillë por pak më të vogë e ka bërë edhe kandidati nga Partia Demokratike e Kosovës, Ramiz Lladrovci, i cili premtoi se do të investojë 70 milionë euro në komunën që pret ta fitoj./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë