Loading…

Aksident i rëndë me veturë, vdes futbollisti 16 vjeçar i Ajaxit

  • 31/07/2021 | 09:47

Aksident i rëndë me veturë, vdes futbollisti 16 vjeçar i Ajaxit

Një lajm i tmerrshëm nga Amsterdami.


Talenti i Ajaxit Noah Gesser dhe vëllai i tij thuhet se kanë vdekur në aksidentin e trafikut që ndodhi në IJsselstein të premten në mbrëmje midis një makine pasagjerësh dhe një furgoni taksie, përcjell GazetaBlic Sport.

Se ka të bëjë me futbollistin gjashtëmbëdhjetë vjeçar të ekipit të Amsterdamit, është konfirmuar ndërkohë nga shokët e skuadrës dhe anëtarët e stafit të akademisë së Ajax.

Gesser ka luajtur për ekipin nga Amsterdami që nga vera e vitit 2018, pasi ai erdhi nga klubi amator Alphense Boys. Ai u pa si një talent i madh, Feyenoord gjithashtu bëri përpjekje për ta rekrutuar atë në atë kohë.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë