Loading…

Aksident i rëndë në Deçan, katër persona të lënduar

  • 14/08/2022 | 11:40

Aksident i rëndë në Deçan, katër persona të lënduar

Një aksident i rëndë trafiku mes dy veturave ka ndodhur sot rreth orës 09:50 në Lëbushë të Deçanit.


Nga ky aksident lëndime trupore kanë pësuar katër persona, ku për shkak të lëndimeve të rënda dy nga të lënduarit janë dërguar për trajtim mjekësor në QKUK.

Lajmin për Gazetën Express e ka konfirmuar zëdhënësi i policisë për rajonin e Pejës, Driton Rugova.

“Rreth orës 09:50 policia është informu për një aksident trafiku në Lëbushë – komuna e Deçanit. Kanë qenë të involvuara dy vetura, katër persona kanë pësuar lëndime trupore dhe dy nga të lënduarit janë dërgu në QKUK për trajtim mjekësor”, tha Rugova.

 

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë