Loading…

Aksident i rëndë në magjistralen Mitrovicë- Prishtinë

  • 23/10/2019 | 23:03

Aksident i rëndë në magjistralen Mitrovicë- Prishtinë

Pesë persona kanë mbetur të lënduar në aksident trafiku që ka ndodhur në rrugën nacionale Mitrovicë-Prishtinë, segmenti rrugor fshati Pestovë.


Lajmin e ka konfirmuar, zëdhënësi i Policisë së Kosovës për Rajonin e Mitrovicës, Avni Zahiti.

“Një aksident trafiku me të lënduar ka ndodhur në ora 18:00, në rrugën nacionale Mitrovicë- Prishtinë segmenti rrugor fshati Pestovë, në aksident të përfshira dy vetura civile dhe një traktor, si pasojë e aksidentit lëndime kanë pësuar pesë persona të cilët kanë kërkuar tretman mjekësor në Spitalin e Vushtrrisë”, tha Zahiti.

Numri i aksidenteve në komunikacion është rritur kohëve të fundit, Policia e Kosovës ka apeluar tek qytetarët që të vozisin me kujdes dhe t’i respektojnë rregullat e komunikacionit./telegrafi.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë