Loading…

Aksident me fatalitet në Suharekë

  • 30/11/2016 | 11:48

Aksident me fatalitet në Suharekë

Në fshatin Gjinovc të Suharekës, dje në orën 15:40, ka ndodhur një rast tragjik, pasi një shoferi, derisa po ngiste veturën e tij, ka humbur kontrollin dhe ka pësuar aksident, nga i cili edhe ka humbur jetën.

“Ngasësi mashkull K-Shqiptar gjersa ishte duke drejtuar veturën e tij, ka humbur drejtimin mbi automjetin dhe ka goditur murin e një shtëpie. Përveç ngasësit i cili ka pësuar lëndime vdekjeprurës, vdekja e të cilit është konfirmuar në vendngjarje, lëndime trupore ka pësuar edhe një pasagjer i cili pas trajtimit mjekësor është liruar”, thuhet në njoftimin e Policisë së Kosovës, raporton Koha.net.

Me vendim të prokurorit, trupi i pajetë është dërguar në Institutin e Mjekësisë Ligjore për obduksion.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë