Loading…
Aksident në konvojin e Theresa May’t
  • 09/11/2018 | 14:14

Aksident në konvojin e Theresa May’t

Një makinë e konvoijt të kryeministres britanike, Teresa Mayt, është përfshirë në një aksident gjatë rrugës së saj për të shënuar ditën e Armistikës, raportojnë mediat britanike.


Ajo ishte në një konvoj bashkë me kryeministrin belg, Charles Michel kur ndodhi përplasja.

Besohet se një makinë larg saj ishte e përfshirë në aksidentin në fjalë dhe jo makina e kryeministres.

Ajo ishte duke vizituar varrezat e luftës, për të vendosur kurora pranë, së bashku me Presidentin francez Emmanuel Macron dhe kryeministrin belg Charles Michel.

Ajo do të fillonte ditën me një ceremoni në Varrezat Ushtarake ‘St Symphorien në Mons’./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë