Loading…

Aksident me X6, humb jetën djali i biznesmenit të njohur

  • 27/11/2016 | 10:49

Aksident me X6, humb jetën djali i biznesmenit të njohur

Një aksident i rëndë ka ndodhur mesnatën e djeshme në qytetin e Vlorës, në zonën e njohur si “Uji i Ftohtë”, si pasojë e të cilit 18-vjeçari Kristi Panajoti ka humbur jetën.

Viktima udhëtonte me një BMW X6 së bashku me një të afërmin e tij, Petro Beja, 21 vjeç. Ky i fundit drejtonte mjetin që ra në një kanal, në rrugën ku po kryheshin punime. Familjarët e viktimës kanë paditur firmën që po kryente punimet si shkaktare te ngjarjes Kristi Panajoti është djali i një biznesmeni të njohur vlonjat, Renato Panajoti.

Policia ka zbuluar detajet e ngjarjes, përmes një njoftimi zyrtar:

Rreth orës 23:50, në lagjen “Ujë i ftohtë” ka ndodhur një aksident rrugor me pasojë vdekjen e një personi.

Policia pasi ka shkuar në vendngjarje ka konstatuar se në aksin Ujë i ftohtë – Skelë, automjeti tip “BMV­X6” me targë AA 010 AU, ka dalë nga rruga dhe ka rënë në një kanal, raporton opinion.al

Për pasojë kanë marrë dëmtime të rënda drejtuesi i mjetit, shtetasi P.B., 21 vjeç, banues në Vlorë, bashkë me një pasagjer, të cilët u dërguan menjëherë në Spitalin e Vlorës, por rreth orës 00:05, Spitali ka konfirmuar humbjen e jetës së pasagjerit. Policia ka identifikuar viktimën me gjeneralitetet K.P., 17 vjeç, banues në Vlorë. Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje duke kryer veprimet e mëtejshme hetimore për sqarimin e rrethanave të aksidentit./gazetametro.net

aksidenti-1

aksidenti-2

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë