Loading…

Aksidenti tragjik në Deçan: Familjarët tregojnë se si ndodhi (Video)

  • 26/08/2017 | 16:33

Aksidenti tragjik në Deçan: Familjarët tregojnë se si ndodhi (Video)

Në aksidentin e rëndë të ndodhur dje në bjeshkët e Deçanit, ku dy persona humbën jetën, Gëzim Nitaj dhe vajza e tij 16 vjeçe Agnesa Nitaj, nga fshati Drenoc, për TV Dukagjinin kanë rrëfyer familjarët e tyre.


Vëllai i të ndjerit Gëzim Nitaj, Vllaznimi,  i cili i shpëtoi aksidentit, thotë se ata kishin ardhur nga Gjermania, dhe ishin nisur për t’i vizituar prindërit e tyre në bjeshkët e Deçanit.

Sipas tij e gjithë kjo ka ndodhur si pasojë e një defekti në automjet.

Ai tregon se me ndihmën e disa studenteve nga Çekia, ka arritur të nxjerr trupat e tre fëmijëve të tjerë, të cilët sot janë jashtë rrezikut për jetë.

Varrimi i të ndjerëve bëhet sot në orën 17:00 në varrezat e fshatit Drenoc.

https://www.youtube.com/watch?v=LkToO9S1Tus

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë