Loading…

Aksidentohen 4 shqiptarë në Itali, vdes një 20 vjeçar

  • 18/10/2020 | 18:42

Aksidentohen 4 shqiptarë në Itali, vdes një 20 vjeçar

Një aksident i rëndë ka ndodhur mbrëmë në Brescia të Italisë. Katër të rinj shqiptar të moshës 19-20 vjeç po udhëtonin në një makinë.Makina që në të ishin të rinjtë shqiptarë e ka humbur drejtimin duke u përplasur në një pemë.


Akoma nuk dihen rrethanat në të cilën ka ndodhur aksidenti.

Për pasojë të katërtit janë plagosur rëndë.

Siç njofton Abc News. al ata janë transportuar menjëherë me auotambulancë për të marrë ndihmën mjekësore por një prej tyre nuk ka mundur ti mbijetojë plagëve të marra, duke humbur jetën ditën e sotme në spitalin e Chiari.Viktima, i cili drejtonte makinën është identifikuar si Klajdi Hallulli.

Po ashtu një nga të plagosurit ndodhet në gjendje të rëndë, ndërsa dy të tjerë kanë marrë lëndime të lehta trupore.Autoritetet italiane ende nuk kanë qartësuar shkaqet e aksidentit të rëndë.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë