Loading…

Aksion i madh i Policisë: Arrestohen 10 persona, lëshonin patentëshoferë me para

  • 05/07/2019 | 15:51

Aksion i madh i Policisë: Arrestohen 10 persona, lëshonin patentëshoferë me para

Policia e Kosovës ka filluar një aksion të madh në të gjithë Kosovën që lidhet me qendrën e patentëshoferëve nëpër regjionet e Kosovës, shkruan Gazeta Metro.


Burimet e Gazeta Metro kanë treguar se deri tani janë arrestuar 10 persona, të gjithë këta janë zyrtarë dhe persona të infiltruara në skemën e mashtrimeve dhe dallavereve me dhënien e patentëshoferëve me para.

Po ashtu, Metro ka mësuar se këta persona kanë kryer veprime ilegale duke u mundësuar qytetarëve të Kosovës të marrin patentëshoferë duke pranuar para ryshfet që kalojnë shumën deri në 500 euro./gazetametro.net

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë