Loading…

‘Akt antishtetar, kujt i shërben një Kryeministër si ky’: Abdixhiku për ndërhyrjen pa koordinim në Veri

  • 26/05/2023 | 21:09

‘Akt antishtetar, kujt i shërben një Kryeministër si ky’: Abdixhiku për ndërhyrjen pa koordinim në Veri

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku, me një status në rrjetin social Facebook, ka reaguar rreth zhvillimeve të fundit në veri, dhe mos koordinimin me aleatët tanë për këtë çështje, shkruan Gazeta Metro.


“Akt antishtetar” e quajti Abdixhiku moskordinimin me aleatët rastin e ndërhyrjes së policisë në veri.

Ai pati edhe disa pyetje.

Kreu i LDK’së kërkoi bashkërendim  me aleatët, dhe gjethçka tjetër sipas tij qon në “theqafje”.

Postimi i plotë:

Moskoordinimi me aleatë – në veçanti me SHBA-të – është thejsht akt antishtetar.
Kujt i shërben kjo politikë?
Kujt i shërben një Kryeministër si ky?
Kush përfiton kur Kosova i dhuron Serbisë të gjithë aleatët e saj? Ky s’mund të jetë çmimi ynë.
Në mbështetje të plotë të djemve tanë me shërbim në veri. Në kërkesë të paalternativë për koordinim të ngushtë me aleatë. Politika e matur, politika me miq, është rruga e vetme e Kosovës. Gjithçka tjetër çon në theqafje; ku dhe jemi nisur me një Kryeministër si ky!

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë