Loading…

Aktivistët e PSD’së bëjnë homazhe ndaras nga VV tek varri i Astrit Deharit

  • 05/11/2021 | 14:22

Aktivistët e PSD’së bëjnë homazhe ndaras nga VV tek varri i Astrit Deharit

Pas kryeministrit Kurti dhe bashkëpunëtorëve të tij në VV, homazhe tek varri i Astrit Deharit kanë bërë edhe aktivistët e Partisë Socialdemokrate, shkruan Gazeta Metro.

Kryetari i PSD’së, Dardan Molliqaj, ka publikuar një fotografi nga homazhet që i kanë bërë sot, duke thënë se Astritin do ta kujtojnë gjithëherë si shok dhe si emër për drejtësinë e munguar.

“VV e sheh drejtësinë tamam ashtu siç e ka trajtuar prej fillimit rastin e Astritit. Një fjalë i përmbledhë këto dy gjëra bashkë: instrumentalizim. Për të instrumentalizuar duhet futur gjërat në kontroll. Tashmë ka nisur Projektligji që ia mundëson Partisë t’i përzgjedhë anëtarët e Këshillit Prokurorial”, ka shkruar ai.

Më poshtë postimi i plotë i Molliqajt. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë