Loading…
Aktivistët e VV’së tashmë kanë zgjedhur pasardhësin e Shpend Ahmetit në Prishtinë
  • 17/03/2018 | 20:32

Aktivistët e VV’së tashmë kanë zgjedhur pasardhësin e Shpend Ahmetit në Prishtinë

Aktivistët e Lëvizjes Vetëvendosje tanimë kanë filluar të japin emra të rinj që sipas tyre duhet ta zëvendësojnë Shpend Ahmetin në postin e të parit të Prishtinës, pasi ky i fundit dha dorëheqje nga VV-ja.

Aktivisti Valmir Ajeti ka shkruar se Arben Vitia do jetë kandidat për Prishtinën në zgjedhjet e ardhshme.

Ai nuk ka dhënë më shumë sqarime nëse ky është mendim edhe i pjesës tjetër të VV-së, mirëpo Ajeti është njëri prej aktivistëve më të zëshëm të VV-së që nga koha kur VV filloi ndarjen.

Arben Vitia para pak ditësh me vota unanime të kryesisë së VV-së është zgjedhur kryetar i degës së VV-së në Prishtinë.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë