Loading…

Aktivisti i VV’së tallet me Fisnik Ismailin: Mos ja zini për të madhe, kile ka humbë, ndërmarrje po

  • 23/08/2018 | 20:17

Aktivisti i VV’së tallet me Fisnik Ismailin: Mos ja zini për të madhe, kile ka humbë, ndërmarrje po

Aktivisti i Lëvizjes “Vetëvendosje”, njëherësh ish-ushtari i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Frashër Oseku ka reaguar ndaj veprimit të deputetit të PSD-së, Fisnik Ismaili për shqyerjen e certifikatës së veteranit në shenjë protestë.


Oseku në një diskutim në “Facebook” e ka quajtur veprim të ngutshëm gjestin e Ismailit.

Sipas tij, përpos letrës, Fisi shqyu logon e UÇK-së.

“Unë nuk e shkyj logon. Unë Pare e as benifite s’marr. Thaçi nuk e krijoj UÇK”.

Ky është postimi i tij i plotë:

Nuk di çka ja zine per te madhe Fisit?
Djali urte po, kille ka humbe nderrmarrje po.

Njeriu qe nje her ishte UÇK pastaj kishe shkyn statusin e Veteranit dhe ate ne mes te logos.

Thuaj se Thaçi ka kriju logon e UÇK-se?!

Njeriu qe n’fillim me Thaçin “mpuq, mpuq” bizniz NEW BORN” pastaj FERR kishe evropian me lecken e kalter. Pastaj u shkrry per tokke kuqe zi me LVV e tani Liberal Socialist?!

E tani?!
Gaditu n’kam leckes kalter i rrin qe Thaçi me :CO ta krijuan.

S’eshte lehte me pase parime njeriu, oj zemra jeme Fisi.

E ti nese don vazhdo shkyje fotot e UÇK-se hiq mos u ndal. Bile, bile edhe teshat qe i pate ne lufte hedhi.

UNË PËR VETE KRENAR JAM I DY LUFTRAVE.

Aq nga une …./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë