Loading…

Aktivisti që u plagos në protestat e VV’së: Kurti është i rrezikshëm, figura e Astrit Deharit më e keqpërdorura

  • 27/05/2023 | 23:34

Aktivisti që u plagos në protestat e VV’së: Kurti është i rrezikshëm, figura e Astrit Deharit më e keqpërdorura

Ishte një nga aktivistët më të zëshëm, sidomos në fillet e Lëvizjes Vetëvendosje.


Bëhet fjalë për Naim Ramizin, njeriun që dikur edhe ishte plagosur në protestat kundër Pakos së Ahtisaarit.

Pas kaq vitesh, ai rikthehet të flasë në periudhën kur kontribuoi më së shumti për partinë që aktualisht udhëheq me shtetin.

Për lajmi.net, ai thotë se kryeministri Kurti është njeri i rrezikshëm, ndërsa për të ndjerin Astrit Dehari, shton se është një prej emrave më të keqpërdorur, pikërisht nga VV-ja.

“Kurti është i rrezikshëm. Sa i përket Astrit Deharit, mund të them se është figura më e keqpërdorur nga VV-ja”, shtoi ndër tjerash ai.

Për më tepër, në videon e mësipërme ndiqeni njërën prej pjesëve të paraqitjes së tij.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë