Loading…

Aktorët e famshëm turq dënohen me 10 muaj burg: Kjo është arsyeja

  • 15/05/2019 | 22:46

Aktorët e famshëm turq dënohen me 10 muaj burg: Kjo është arsyeja

Aktorët e njohur turk, Cagatay Ulusoy e Gizem Karaca si dhe këngëtari Cenk Eren janë dënuar nga një gjykatë në Stamboll me nga 10 muaj burg për përdorim të lëndëve narkotike, transmeton Gazeta Metro.


Një gjyq procesi i të cilit vijonte prej 6 vitesh, por mesa duket gjykata e ka marrë verdiktin e saj raporton “TV Klan”. Në këtë proces ndodheshin 32 të arrestuar, të cilët u kapën në vrullin e operacionit anti drogë në Stamboll gjatë vitit 2013.

Cagatay Ulusoy është mjaft i njohur për publikun shqiptar në rolin e “Sarpit” në serialin “I Infiltruari, ndërsa aktorja dhe modelja Gizem Karaca, ka luajtur shumë seriale, mes të cilëve edhe “Dashuri Pa fund”./gazetametro.net

 

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë