Loading…

Aktorët më të pasur të filmave aksion

  • 24/01/2019 | 14:24

Aktorët më të pasur të filmave aksion

Me vite të tëra, disa prej ikonave të filmave aksion kanë qenë protagonistët më të pëlqyer dashamirëve të filmave që nxisin adrenalinën.

Shumë prej tyre, edhe në ditët e sotme vazhdojnë të jenë të pëlqyer, përkundër se teknologjia ka bërë ndryshime të mëdha në zhanrin aksion përmes përdorimit të efekteve speciale.

Mel Gibson.

425 milionë dollarë (373 milionë euro)

Sylvester Stallone

400 milionë dollarë (351 milionë euro)

Arnold Schwarzenegger

400 milionë dollarë (351 milionë euro)

Keanu Reeves

360 milionë dollarë (316 milionë euro)

Jackie Chan

350 milionë dollarë (307 milionë euro)

Harrison Ford

230 milionë dollarë (202 milionë euro)

Jet Li

200 milionë dollarë (175.5 milionë euro)

Bruce Willis

180 milionë dollarë (158 milionë euro)

Dwayne ‘The Rock’ Johnson

125 milionë dollarë (110 milionë euro)

Chuck Norris

70 milionë dollarë (61.5 milionë euro)

Jason Statham

50 milionë dollarë (44 milionë euro)

Antonio Banderas

45 milionë dollarë (39.5 milionë euro)

Jean-Claude Van Damme

30 milionë dollarë (26.34 milionë euro)

Dolph Lundgren

15 milionë dollarë (13 milionë euro)

Steven Seagal

16 milionë dollarë (14 milionë euro)

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë