Loading…
Aktori serb kërkon ta luajë rolin e Adem Jasharit
  • 04/03/2018 | 21:13

Aktori serb kërkon ta luajë rolin e Adem Jasharit

20 vjet pas rënies së Adem Jasharit, ende nuk është përgatitur një film për komandantin legjendar.


Megjithatë skenari për një të tillë tani pothuajse është gati, e interesimin për rolin e tij e ka shfaqur edhe një aktor i njohur, por për regjisorin është problem përkatësia e tij etnike.

Regjisori i filmit nuk ka pranuar që rolin e Adem Jasharit ta luajë aktori i njohur serb.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë