Loading…

Aktori serb: Kosova dhe Serbia duhet t’i falin njëra-tjetrës, gabimet e 110 viteve të fundit

  • 02/02/2019 | 14:57

Aktori serb: Kosova dhe Serbia duhet t’i falin njëra-tjetrës, gabimet e 110 viteve të fundit

Predrag Miki Manojloviq, ka thënë se nuk do të zemërohej aspak nëse Serbia e njeh Kosovën, pasiqë sipas aktori serb kjo nuk sjellë asgjë të mire për asnjërin shtet, trasnmeton Gazeta Metro.


Sipas aktorit serb duhet të fallen gabimet e bëra të 110 viteve të fundit, duke theksuar se politika e dhunës asnjëherë nuk sjell asgjë të mirë

“Unë nuk do të isha i zemëruar nëse Srbia e njeh kosovën. Mendoj se me të gjitha gabimet të cilat janë bërë në 110 vitet e fundit nga pala serbe ndaj shqiptarëve dhe anasjelltas, me të gjitha dobësitë e shqiptare e serbe, politika e dhunës asnjëherë nuk sjell asgjë të mirë”, citohet të ketë thënë Manojloviq për Deutsche Welle, përcjell Telegrafi.

Duke komentuar protestat e fundit në Serbi, Manojloviq ka vlerësuar se ato janë të kota, sepse, sipas tij, opozita në Serbi nuk ka program. /gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë