Loading…

Aktorja e filmave të rritur, Mia Malkova blen kështjellën përrallore të Avicii për 4 milionë dollarë

  • 22/01/2021 | 17:30

Aktorja e filmave të rritur, Mia Malkova blen kështjellën përrallore të Avicii për 4 milionë dollarë

Për ata që nuk e njohin emrin e Mia Malkova, ylli amerikan i filmave për të rritur është bërë me shpejtësi një nga yjet më të mëdhenj në botë, duke ngritur statusin e saj të famshëm në një ndjekje marramendëse prej 7.4 milionë fansave vetëm në Instagram.


Megjithëse videot e saj janë pjesë e faqeve për filmat për të rritur, por tani, aktorja u kthye në influencere, duke arritur së fundmi edhe të blejë kështjellën ku banonte DJ i famshëm botëror, Avicii.

Në po atë kështjellë, DJ i ndjerë suedez i cili ndërroi jetë tri vjet më parë xhiroi albumin e tij të fundit në karrierë, shkruan WeRaveYou.

Albumi u publikua në vitin 2019, pasi shumë producentë u vërsulën për të dhënë prekjen e fundit në shumë këngë të albumit, pasi Tim Bergling (aka Avicii) nuk i kishte përfunduar plotësisht ato në kohën e vdekjes së tij në Oman.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Mia Malkova (@mia_malkova)

Tani, Malkova do të transferohet në kështjellën luksoze, ku Tim qëndroi për shtatë javë, duke kompozuar albumin e tij në bibliotekën dekadente dykatëshe të shtëpisë.

Kjo kështjellë është e mbështjellë me një fasadë të veçantë dhe ka një hapësire prej 13,000 metrash katrorë. Ajo krenohet me një total prej pesë dhomash gjumi dhe disa shkallë gjigante dredha-dredha.

Kështjella gjithashtu ka një kinema, një palestër me një mur për ngjitje.

Malkova, e cila njihet më së shumti për pamjen e saj fizike joshëse, dhe stilin energjik akoma të performancës / aktrimit është gjithashtu e sigurt që do të përfitojë plotësisht nga suita master, e cila është e kompletuar me një sauna, vaskë të nxehtë dhe oxhak; sende të cilat me siguri e frymëzuan Timin gjatë krijimit të albumit.

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë