Loading…

Aktorja turke shpërthen keq: Nuk më japin role për shkak të…

  • 28/09/2020 | 18:30

Aktorja turke shpërthen keq: Nuk më japin role për shkak të…

Aktorja shumë e dashur turke, Hazal Kaya, u bë e njohur për publikun shqiptar përmes rolit të ‘Nihal’ tek telenovela “Dashuri e Ndaluar”dhe ‘Maral’.


Së fundmi, ajo ka qenë shumë e komentuar në media për shkak të një deklarate.

Hazal u shkëput për disa kohë nga televizioni dhe aktorja tha se asaj nuk iu ofruan role kryesore për shkak se kishte shtuar peshë nga shtatzënia.

Pas deklaratës së Hazalit, ka reaguar aktorja Demet Akbag, e cila është shprehur se fjalët e ‘Nihal’ vlejnë për vajzat e reja të cilat kanë më shumë avantazh të marrin role kryesore.

Po ashtu edhe aktorja Aslihan Guner ka reaguar duke u shprehur se ajo ka qenë mbipeshë në një serial. Më pas vetë Hazal ka reaguar me një postim duke u shprehur se deklarata e saj është keqkuptuar dhe se nuk kishte qëllim të nënvlerësonte artistet mbipeshë.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë