Loading…

Akuza të rënda në studio Haskukës: Shtatorja e Skenderbeut është djali i Sulltanit apo heroi i shqiptarëve

  • 30/11/2020 | 23:09

Akuza të rënda në studio Haskukës: Shtatorja e Skenderbeut është djali i Sulltanit apo heroi i shqiptarëve

Kritikë arti e profesorë të skulpturës kanë shpërthyer në akuza ndaj komunës së Prizrenit dhe autorit të shtatores së Skenderbeut në emisionin Open në Top Channel.


Të nxitur nga deklarata e autorit, Sinan Aliaj se është frymëzuar pēr veprën nga kronistët turq të kohës, ata e kanë pyetur kryetarin Mytaher Haskuka nëse është e vertetë.

“A është shtatorja e djalit të Sulltanit apo e heroit kombëtar të shqiptarëve” ishte pyetja në studio e drejtuar ndaj Haskukës i cili u mundua ta largoj përgjegjësinë.

Ai tha se shtatorja është donacion i një shoqate dhe komuna vetëm e ka caktuar lokaiconin por s’ka përgjegjësi të tjera.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë