Loading…

Akuzon VV’në se nuk po mendon për Prishtinën

  • 01/12/2016 | 11:31

Akuzon VV’në se nuk po mendon për Prishtinën

Shefi i Grupit Parlamentar i LDK-së, Ismet Beqiri ka drejtuar akuza ndaj deputetëve të Lëvizjes Vetëvendosje të cilët nuk janë pjesë e seancës së sotme të Kuvendit.

Përderisa në Kuvend po diskutohej për marrëveshjen financiare për IPA 2015 ndërmjet Kosovës dhe BE-së, Beqiri ka thënë se nga kjo marrëveshje janë 21 milionë euro që i dedikohen ngrohjes së qytetit të Prishtinës.

Me këtë rast Beqiri ka theksuar se qytetarët duhet ta dinë se Lëvizja Vetëvendosje e cila udhëheq me Prishtinën më së paku mendon për Prishtinën.

“Këta zotërit që nuk janë në sallë nuk mendojnë për Prishtinën po rrezikojnë t’ia humbin 21 milionë euro”, ka thënë Beqiri.

Ai ka shtuar se deputetët e Vetëvendosjes dëshirojnë të politizojnë çdo gjë.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë