Loading…

Alarmohet Fenerbahce e Vedat Muriqit, konfirmohen rastet e para me koronavirus

  • 25/03/2020 | 14:58

Alarmohet Fenerbahce e Vedat Muriqit, konfirmohen rastet e para me koronavirus

Klubi i Fenerbahces ka njoftuar se dy persona nga skuadra e tyre e parë janë prekur nga koronavirusi, teksa nuk janë zbuluar emrat, transmeton Gazeta Metro.


Klubi nga Superliga e Turqisë ka njoftuar se të gjithë futbollistët, stafi teknik dhe stafi administrativ i janë nënshtruar testit të koronavirusit.

Nga rezultatet e marrura, është konfirmuar se një futbollist dhe një nga anëtaret e stafit shëndetësor kanë rezoltuar pozitiv, teksa emrat ende nuk janë zbuluar.

Kujtojmë që te Fenerbahce aktivizohet edhe sulmuesi i Kosovës, Vedat Muriqi, teksa shpresojmë që ai të mos jetë futbollisti i prekur nga ky virus./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë