Loading…
Alarmohet kryeqyteti shqiptar, raportohet për bombë në qendër
  • 24/06/2018 | 21:30

Alarmohet kryeqyteti shqiptar, raportohet për bombë në qendër

Një valixhe e dyshimtë ka alarmuar policinë e Tiranës. Valixhja e cila ndodhet pas bustit të Papa Gjon Palit II, në bulevardin Dëshmorët e Kombit, ka alarmuar policinë.


Valixhja dyshohet se përmban lënë plasëse. Ndërkohë që menjëherë në vendngjarje kanë mbërritur forcat e policisë dhe ato xheniere të cilat po punojnë për zbardhjen e ngjarjes, nëse valixhja ka vërtetë lëndë plasëse, apo siç ndodh zakonisht që alarmi është i rremë.

Deklarata e Policisë

Më datë 24.06.2018, rreth orës 20:25, nga Komisariati Dixhital njoftohemi se në bulevardin “Dëshmorët e Kombit”, pranë bustit të “Papa Gjon Pali i Dytë”, është gjetur një valixhe e dyshimtë.

Në vendngjarje kanë shkuar shërbimet e policisë të Komisariatit Nr.1, ku kanë formuar perimetrin e sigurisë, si dhe është njoftuar njësia antieksploziv për të kryer veprimet e mëtejshme.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë