Loading…

Alban Beqiri i siguron medalje Shqipërisë në botërorin e boksit në Beograd

  • 02/11/2021 | 22:01

Alban Beqiri i siguron medalje Shqipërisë në botërorin e boksit në Beograd

Boksieri shqiptar Alban Beqiri ka arritur të triumfojë ndaj Panamezit duke u kualifikuar kështu për fazën në gjysmë finale te Kampionatit Botëror të Boksit, një hap me pranë medaljes historike për boksin shqiptar.

Beqiri, edhe kësaj radhe, si para ndeshjeve tjera, ishte fishkëllyer derisa po ngjitej në ring por kjo nuk e ka ndalur atë.

Ai ka mposhtur të mërkurën mbrëma në çerekfinale boksierin nga Jordania, Zeyad Washash 4:1 me vlerësim të gjyqtarëve.

Beqiri, që garon në kategorinë deri 71 kilogramë, humbi raundin e parë, por fitoi dy raundet tjera, duke siguruar kështu të paktën medaljen e bronztë.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë