Loading…

Albin Kurti fillon takimet napër oda: Pazaret e Thaçit me Serbinë do t’i ndalim me protesta

  • 17/09/2018 | 21:22

Albin Kurti fillon takimet napër oda: Pazaret e Thaçit me Serbinë do t’i ndalim me protesta

Lëvizja Vetëvendosje kanë bërë të ditur se kanë filluar takimet me qytetarët për mobilizimin e tyre për të organizuar protesta kundër presidentit të vendit, Hashim Thaçit.


Përmes një shkrimi të kësaj lëvizje nëpër rrjete sociale, thuhet se ata janë duke u angazhuar për mobilizimin e popullit “kundër pazareve me Serbinë të presidentit Thaçi”.

Aty presidenti Thaci cilësohet si politikan i rrezikshëm, duke thënë se “lidhja e fatit të tij me interesin e Kosovës duhet të shkëputet sa më parë”.

Tubimet janë bërë në Istog, Pejë dhe Kastriot, dhe janë udhëhequr nga Albin Kurti, Rexhep Selimi dhe Fitore Pacolli.

Reagimi i Lëvizjes Vetëvendosje në Facebook:

Pazareve me Serbinë që po tenton t’i bëjë presidenti Thaçi ne po i përgjigjemi me mobilizim qytetarë gjithandej nëpër Kosovë. Aventurës së tij kokë në vete ne do t’i përgjigjemi me vullnetin e popullit. Qytetarët e Republikës së Kosovës janë më të gatshëm se kurrë t’i japin fund të keqës. Pushtetarët që gjatë gjithë këtyre viteve të pasluftës kanë ngarendur prapa pasurimit e përfitimit personal e klanor tash në fund të karrierës së ata kanë shumçka për të humbur, andaj edhe janë bërë edhe më të rrezikshëm për vendin. I tillë është presidenti Thaçi. Lidhja e fatit të tij me interesin e Kosovës duhet të shkëputet sa më parë. Ai mund të bëjë pazare me Serbinë për fatin e tij, por jo në emër dhe për Republikën e Kosovës.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë