Loading…

Albin Kurti në vitin 2015: ZRRE po sillet si zyrë kontabiliteti e KEDS

  • 18/01/2022 | 21:11

Albin Kurti në vitin 2015: ZRRE po sillet si zyrë kontabiliteti e KEDS

Zyrtari i AAK’së, Daut Haradinaj ka shpërndarë në profilin e tij një fotografi duke kujtuar deklaratën e dikurshme të Kryeministrit të tanishëm Albin Kurtit në lidhje me ZRRE dhe KEDS.


Kurti në vitin 2015, sa ishte opozitë pati thënë se ZRRE po sillet si zyre kontabiliteti e KEDS.

Asokohe Kurti thoshte se ZRRE duhet ta ruajë interesin e qytetarëve duke mos e rritur çmimin e energjisë.

Kujtojmë se ekzekutivi ka bërë me dije se do t’i japë 75 milionë euro për subvencionimin e energjisë për qytetarët dhe bizneset. Por, njoftimi i Qeverisë ka ngjallur kritika të shumta pasi u mor vesh se qytetarëve që shpenzojnë mbi 600 kWh në muaj mund t’u shtrenjtësohet fatura ndoshta dyfish nga shkurti.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë