Loading…

Albulena Haxhiu shkarkon nga detyra drejtorin e Qendrës Korrektuese për të mitur në Lipjan

  • 02/12/2021 | 15:07

Albulena Haxhiu shkarkon nga detyra drejtorin e Qendrës Korrektuese për të mitur në Lipjan

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, ka shkarkuar sot nga detyra Drejtorin e Qendrës korrektuese për të mitur në Lipjan,  Isuf Iberdemaj, transmeton Gazeta Metro.


Kështu ka raportuar Blic, ku edhe ka siguruar dokumentin e plotë dhe arsyet e shkarkimit të zotit Iberdenaj.

Në arsyet e shkarkimit nga detyra thuhet se në raportin e inspektimit nga Inspektorati i MD-së janë konstatuar shkelje që ai ka bërë gjatë kohës sa ishte Drejtor i Qendrës së Paraburgimit në Prishtinë.

Ai dyshihet se ka lejuar daljen dhe përcjelljen e të burgosurit B.M nga Qendra e Paraburgimit në kundërshtim me dispoziatat ligjore.

Më poshtë keni dokumentin e plotë. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë